فروشگاه تخصصی ابزار بورس

چرا قیمت بیت کوین در صرافی ها متفاوت است؟

چرا قیمت بیت کوین در صرافی ها متفاوت است؟

چرا قیمت بیت کوین در صرافی ها متفاوت است؟

 

اگر در دنیای کریپتوکارنسی فعال باشید، برای انجام یک ترید موفق و اطلاع از وضعیت بازار، قیمت ارز های دیجیتال را حتما به طور روزانه بررسی می کنید. با بررسی قیمت در صرافی ها متفاوتی مانند بایینس، کوین تلگراف و … متوجه می شوید بیت کوین و سایر رمز ارزها قیمت های متفاوتی در صرافی های متفاوت دارند. با توجه به اینکه انتظار می رود بیت کوین نیز مانند دلار قیمتی ثابت داشته باشد، این سوال به وجود می آید که چرا قیمت بیت کوین متفاوت است؟ در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم.

توضیح اصلی در مورد اختلاف قیمت بیت کوین در سایت های مبادلاتی مختلف، این واقعیت است که به عنوان یک ارز دیجیتال غیر متمرکز، هیچ قیمت استاندارد یا جهانی برای بیت کوین در هیچ دوره زمانی وجود ندارد. بیت کوین به دلار و یا هیچ ارز فیات دیگری متصل نیست. هیچ کشور یا صرافی خاصی پشتوانه آن نیست. مانند سایر کالا ها بیت کوین نیز در زمان های مختلف میزان عرضه و تقاضای متفاوتی دارد. در نتیجه قیمت بیت کوین در همه جا یکسان نیست.

تبدیل بیت کوین به دلار

با توجه به اینکه هیچ استاندارد جهانی برای قیمت بیت کوین وجود ندارد، چگونه تریدر ها و سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که قیمت رمز ارز در صرافی ها دقیق است؟ پاسخ واضح است! هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت ها دقیق باشند. دلیل این امر آن است که اغلب سیستم های اعلام قیمت بیت کوین، یک برآورد متوسط با قیمت اخیری که بیت کوین خرید و فروش شده بر اساس تاریخ معامله های صرافی های برجسته انجام می دهند. به عنوان مثال گوگل قیمت اعلام شده خود را از API سایت کوین بیس می گیرد و به همین دلیل قیمت بیت کوین را بر اساس دلار آمریکا اعلام می کند.

© 1385 - 1401 فروشگاه تخصصی ابزار بورس
  • کانال ما در تلگرام
  • مقالات
Top