فروشگاه تخصصی ابزار بورس

چرا آمازون از پرداخت با پی پال پشتیبانی نمی کند؟

چرا آمازون از پرداخت با پی پال پشتیبانی نمی کند؟

چرا آمازون از پرداخت با پی پال پشتیبانی نمی کند؟

مدل کسب و کار بزرگترین وبسایت فروشگاهی جهان، یعنی آمازون، به سه دلیل اصلی مدل موفقی است. اول از همه این که این کمپانی سعی می کند قیمت ها را در پایین ترین حد خود نگهدارد، دوم این که سرعت ارسال کالا به مشتریان بالاست و آخر این که روند ثبت سفارش و خرید از آمازون ساده است. اما برای ان دسته از افرادی که می خواهند با اکانت پی پال خود از آمازون خرید کنند، یک مشکل وجود دارد. آمازون از روش پرداختی پی پال پشتیبانی نمی کند.

اگر چه منطقی به نظر می رسد که کمپانی آمازون با کمپانی بزرگی مانند پی پال همکاری داشته باشد ولی موضوع این است که این اتفاق نیافتاده است و برای این موضوع دلایلی وجود دارد.

دو دلیل اصلی

دو دلیل اصلی وجود دارد که آمازون از مشتریان خود پی پال را نمی پذیرد. اولین دلیل مربوط به گذشته پی پال است که زمانی بخشی از کمپانی eBay بوده است که یکی از رقیبان آمازون می باشد. از سال 2002 تا 2015 پی پال و eBay با هم مرتبط بودند. اگر چه پی پال از آن زمان به یک برند مستقل تبدیل شده است اما همچنان مشارکتش با eBay قوی است.

دلیل دیگر آمازون برای کار نکردن با پی پال این است که این کمپانی در واقع رقیبی هم برای سرویس پرداخت آمازون به نام Amazon Pay به حساب می آید.آمازون پی سرویس پرداختی است که مشابه با پی پال، فروشندگان زیادی آن را پشتیبانی می کنند.

 

© 1385 - 1400 فروشگاه تخصصی ابزار بورس
  • کانال ما در تلگرام
  • مقالات
Top