فروشگاه تخصصی ابزار بورس

فناوری جدید مانی گرام : انتقال لحظه ای پول بدون نیاز به بلاک چین

فناوری جدید مانی گرام : انتقال لحظه ای پول بدون نیاز به بلاک چین

مانی گرام یکی از بزرگترین سیستم های ارسال پول به سراسر دنیا، خدمات جدیدی را ارائه کرده است که به شما این امکان را می دهد که در لحظه به هر جای دنیا پول منتقل کنید. مانی گرام که پیشتر بر روی استفاده از خدمات شریک تجاری اش (ریپل) قابلیت های جدیدی عرضه می کرد، اما اکنون در این ورژن ارسال بلادرنگ، ریپل هیچ نقشی ندارد.

این ویژگی جدید که FastSend (ارسال سریع) نام دارد، به کاربران این اجازه را می دهد از طریق سایت اختصاصی و یا اپلیکیشن تلفن همراه، مبلغ مورد نظر خود را به شماره دلخواه بلافاصله ارسال کنند. این محصول جدید از فناوری ریپل استفاده نمی کند.

در گفت و گوی مدیر عامل مانی گرام Kamila Chytil با وب سایت کوین تلگراف توضیح داده است که برای ارسال پول در لحظه و بدون هیچ تاخیری نیاز به بلاک چین ندارید. در FastSend از تراکنش های مستقیم اعتباری ویزا کارت با واریز وجه به حساب کاربری (با دبیت کارت) استفاده می شود.

در حالی که DLT (دفتر کل توزیع شده) در این پروژه نقشی ندارد اما وب سایت و برنامه اختصاصی FastSend از خدمات متن باز مبتنی بر ابر میکرو (Cloud-base micro) استفاده می کند. مدیر عامل مانی گرام هم چنین خاطر نشان کرده است که اگر چه ریپل در این پروژه نقشی ندارد اما در حیطه های دیگر به طور گسترده از بلاک چین استفاده می شود:

امروز، MoneyGram در حال استفاده از محصول On Demand Liquidity ریپل است که به مانی گرام اجازه می دهد تا با استفاده از ریپل در سطح سازمانی به تجارت فارکس بپردازد. این در بخش back-end در حال انجام است که کاربر با آن در ارتباط نیست. این فناوری با کاهش هزینه های شرکت در سراسر دنیا به ما کمک می کند گران ترین و زمانبر ترین جنبه های فرایندهای موجود را حل کنیم. بدین ترتیب، سرمایه های در گردش مورد نیاز نیز کاهش خواهند یافت.

علاوه بر این، مدیر عامل مانی گرام بازار ارزهای دیجیتال را بخاطر فعال بودن همیشگی شان (بر عکس بازارهای سنتی) را بخاطر کاهش زمان انتقال ارز مورد ستایش قرار داد. در نهایت، وی عنوان کرد که شرکت مانی گرام به دنبال استفاده حداکثری از ابزارهای ریپل در حیطه های مختلف است و سعی دارد به منظور ارایه سرویس نقد کردن و فروش برای تمامی اعضای شبکه از آخرین نسخه سرویس ریپل استفاده کند.

محبوبیت و کاربرد ریپل به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات DLT در بین سازمان های مالی و اعتباری افزایش یافته است. فقط در این ماه، بانک آسیا که در بنگلادش واقع است و بیش از 3.4 میلیارد دلار دارایی دارد به شبکه خدمات مالی ابری ریپل نت پیوسته است.

ارز دیجیتال شرکت ریپل که تحت عنوان XRP شناخته می شود نیز اخیرا به بالاترین ارزش خود در 7 ماه اخیر، یعنی 0.33 دلار رسیده است. با این حال، در 25 ساعت اخیر ( بر اساس زمان انتشار این مقاله) این ارز دیجیتال حدود 7.82 درصد ارزشش را از دست داده است.

© 1385 - 1400 فروشگاه تخصصی ابزار بورس
  • کانال ما در تلگرام
  • مقالات
Top