فروشگاه تخصصی ابزار بورس

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین، خبر خوشایندی نیست!

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین، خبر خوشایندی نیست!

در پی تغییرات قیمت ارز دیجیتال، در آخرین کاهش ارز در روز پنج شنبه، بازار ارز دیجیتال شاهد افزایش قیمت جزیی در روز جمعه بود. اندیکاتور قدرت جهانی یا همان GTI (یکی از سنجش های قدرت بازار و مشابه با شاخص قدرت نسبی) اوضاع نامناسبی را نشان می دهد. شاخص ها حاکی از این هستند که در نمودار روزانه ارز های دیجیتال، بیشترین خرید ها مربوط به بیت کوین است.

خرید بیش از حد در اواسط سال گذشته و قیمت ۸۵۰۰ دلاری بیت کوین، فروپاشی بازار در هفته‌ های بعد از آن را به دنبال داشت. اگرچه عملکرد گذشته نمی‌ تواند بیانگر تحولات آینده باشد، واضح است که افزایش مستمر قیمت در کوتاه مدت، حتی در فضای غیرمنطقی دارایی های کریپتو نیز نمی‌تواند برای همیشه ادامه یابد.

 

بیت کوین همه گیر شده است اما فشار فروش بسیار زیادی وجود دارد. با توجه به وجود این چنین حباب بزرگی، همواره افرادی در حال نقد کردن بیت کوین خود هستند و این موضوع باعث می شود افت قیمت تدریجی و بلند مدت به وجود آید.

مایک مک گلون
تحلیلگر بلومبرگ

دیوید پائول اخیرا نسخه بروز شده ای از سیگنال NVTS را منتشر کرد که ارزش شبکه و میانگین متحرک ۹۰ روزه از ارزش تراکنش های روزانه را با هم ترکیب می کند تا پایین و بالا بودن قیمت بیت کوین را نشان دهد.

این شاخص که از ماه ژانویه همین روند را طی کرده است نشان میدهد علی رغم کاهش قیمت در سال 2018، نشانه هایی از افزایش قیمت و رشد نیز وجود دارد. اما اقدام فعلی در NVTS نیز در اوایل سال ۲۰۱۵ مشاهده شده است که طی بازیابی بازار خرسی در آن زمان بود. لذا این افزایش بی سابقه NVTS می تواند کاهش یابد و باعث کاهش قیمت بیت کوین تا سه هزار دلار باشد.

© 1385 - 1400 فروشگاه تخصصی ابزار بورس
  • کانال ما در تلگرام
  • مقالات
Top